KARAVAN GEZİLERİ; PANDEMİ, GÜCÜNÜ KAYBETMEYE BAŞLAYINCA KARAVAN HAYATINA DÖNDÜK!

2022 YILININ İLK KARAVAN SEYAHATİNDE ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALINA KATILDIK…

Her geçen yıl artan ilgi ile beraber “Festival”den KARNAVAL’a evrildi bu güzel organizasyon. Pandeminin etkisi azalınca da yeniden, görkemli bir şekilde gündeme geldi. Bir kez daha orada olmayı çok isteyenlerdendik. Portakal Çiçeği Karnavalı, aynı zamanda Türkiye Kamp ve Karavan Derneği için çok özel organizasyonlardan biri.

Ülkenin 4 bir yanından gelen karavan hayatını seçmiş dostlarımız gibi, biz de Ankara’dan 7 karavanla yola çıktık.

AKSARAY’DA ÇAY-KAHVE-ÇORBA MOLASI…
HASAN DAĞI, GÖRKEMLİ GÖRÜNTÜSÜ İLE TAM KARŞIMIZDA!

BU YIL RAMAZAN AYI NEDENİYLE ERKENE ALINDI!

Karnaval zamanı Adana, buram buram portakal çiçeği kokardı. 2022’de Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle işler değişti. Karnaval, 23-27 mart günlerinde yapılınca o güzel kokulara hasret kaldık.

Türkiye Kamp ve Karavan Derneği başkanı, İYİ parti Adana Milletvekili Sayın Metanet Çulhaoğlu’nun da destek ve çabaları ile Karnaval, bizler için daha da güzelleşti!

TÜRKİYE KAMP VE KARAVAN DERNEĞİ BAŞKANI VE ADANA MİLLETVEKİLİ SAYIN METANET ÇULHAOĞLU İLE BİRLİKTE

Hem Adana’daki etkinlikler, hem de çevre gezileriyle, 6 muhteşem gün geçirdik.

10’ncu kez yapılan karnavalda, biz Kamp ve Karavancılara ayrılan yer daha da genişlemişti. Yine bu özel organizasyonun bir parçası olmaktan gurur duyduk. Özellikle her geçen yıl artan karavan sayısı bizleri çok mutlu etti.

Adanaya gidince mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri 1912’de Almanlar tarafından inşa edilen ve tüm ihtişamı ile ayakta olan Varda Köprüsü… Karaisalı halkı hala işlevsel olan köprüye Alman Köprüsü ya da Koca köprü de diyor. Uzunluğu 172, yüksekliği 99 metre olan Varda’ya böyle demeleri çok doğal!

Bir günümüzü de özellikle Seyhan Barajını içeren Adana turu ile geçirdik. Güneşin kadınları Kooperatifinde bölgeye has ürünleri görüp, alışveriş yaptık.

Tarihi kent merkezini de bir kez daha görme fırsatı bulduk.

Kozan Belediyesi’nin evsahipliğinde Dağılcak Milli parkını gördük. Adana’nın Kuzeydoğusundaki bu doğal park, gerçekten görülmeye değer güzellikte bir yer. Ve Kozan Barajının yukarı kesiminde hem doğa hem de iklim yapısının değişimini fark edebiliyorsunuz… Dolacak deresinin çağladığı günlerde orada olmak ayrı bir keyifti!

Karavan hayatının en güzel yanlarından biri, belkide en önemlisi kazanılan dostluklar! Karnavalın sonunda hepbirlikte yediğimiz yemekle Adana Portakal Çiçeği Karnavalı ile vedalaşırken, Doğuya, Hatay’a doğru yapacağımız gezinin planlarına başlamıştık bile!

ADANA LEZZETLERİ İLE KARNAVALA VEDA VE HATAY YOLCULUĞUNA HAZIRLIK…

YANITINIZI BIRAKINIZ